Blog

Let your customers enjoy new tastes. Microgreens complement regular salads and enhance the taste of main courses

Přemek Forejt si vyzkoušel pěstování microgreens. Podívejte se na reportáž TV Nova

Jak vypadá budoucnost pěstování ovoce, zeleniny a bylinek? Vlastní zahradu už nepotřebujete. Čerstvé microgreens si zvládnete vypěstovat doma – tak jako například šéfkuchař Přemek Forejt. TV Nova se ho zeptala, jak se mu s microgreens od LeafLearn pracuje.

S vývojem chytré zahrádky od LeafLearn pomáhá i řešení SOLIDWORKS

Uspěli jsme v programu Enterpreneur společnosti Dassault Systèmes, a získali tak tři licence na kompletní softwarový balík SOLIDWORKS. Děkujeme a jsme pyšní na spolupráci s takto prestižním partnerem!

V programu Enterpreneur jsme uspěli s naším projektem chytré domácí zahrádky Mini. Když jsme Dassault Systèmes představili náš projekt, zařadili nás do programu pro start-upy a umožnili využívat jejich unikátní softwarový balík. 

Microgreens, potravina budoucnosti? Podívejte se na reportáž v TV Nova

Chtěli byste svou vlastní (a prakticky nevyčerpatelnou) zásobárnu vitaminů? Díky unikátnímu systému na pěstování microgreens od LeafLearn máte možnost. 

Kvalitní, zdravé a stoprocentně bio. Takové jsou microgreens, jedna z nejzajímavějších superpotravin současnosti. Obsahují násobně víc vitaminů a antioxidantů než běžné ovoce a zelenina, k jejich pěstování přitom nepotřebujete víc než obyčejnou vodu – tedy když víte, jak na to.

„Dbali jsme na to, aby microgreens byly maxi

Dneska chce každý jíst BIO. Trh s takzvaně čistými potravinami tak v Evropě raketově vzrůstá

Ať už navštěvujete supermarkety nebo nakupujete v malých konzumech a večerkách, nepřekvapí vás regály s biopotravinami. Jistě, ve velkých městech jsou ty regály větší, naopak na vesnicích jsou možná lidé zvyklí si leccos vypěstovat a spoléhají na dary z vlastní zahrádky.

Tak či tak, lidem pomalu přestává být jedno, co jedí. Nechtějí do sebe a svých dětí dostávat zbytky pesticidů obsažené v potravinách. V některých evropských státech je trend kvalitních potravin možná ještě intenziv

Umí kytky myslet? Možná komunikují víc, než si uvědomujeme

Umí kytky myslet? Možná komunikují víc, než si uvědomuje

K rostlinám často přistupujeme jako k nevyčerpatelnému zdroji potravy a hrajeme si s jeho genetickou výbavou. Přitom právě jim vděčíme za život na na této planetě, ať už se jedná o „vytvoření“ atmosféry, produkci kyslíku a naopak redukci CO2, schopnost přeměny anorganických látek na organické a samozřejmě i stravu. Rostliny nás k životu nepotřebují, my bychom bez nich vyhynuli.

V poslední době z médií slýchává

Vyřeší umělá inteligence nedostatek agronomů?

Zbyněk Lamplot, biochemik z Leaf Learn, v rozhovoru pro Digibiz.cz vypráví o tom, jak nám při pěstování rostlin pomáhá umělá inteligence!

„Využíváme neuronové sítě, ve kterých děláme obrazovou analýzu, a k tomu přidáváme metadata z dalších senzorů,“ vysvětluje a dodává: „Když víte, jak v různých fázích růstu vypadá zdravá

AI jako alternativa k plošným chemickým postřikům

V Leaf Learn nám není jedno, co jíme! Chceme pěstovat rostliny bez použití chemie a mít tak kontrolu nad tím, co do svého těla dostáváme. Nechceme, aby naše rodiny konzumovali zbytky pesticidů v potravě!

Proto jsme přišli s alternativou k plošným chemickým postřikům a využíváme umělou inteligenci. Více o tom v magazínu na aktuálně.cz.

Člověk versus robot – přecházíme na zemědělství 4.0

Jakými způsoby by mohla umělá inteligence pomoci se stavem současného zemědělství v Čechách? O tom se v Českém rozhlase rozpovídal náš biochemik Zbyněk Lamplot. Sám žije na vesnici a má tedy každodenní zkušenost.

Podle jeho slov se například hledá řešení toho, zda se bude sledovat sucho na polích pomocí skenování ze satelitů nebo dronů, které budou snímat barevnost ploch. Pomocí neuronových sítí lze totiž rozeznat stav půdy i plodin. „Potýkáme se také s krizí zaměstnanosti. Spousta

Agrokalypsa přichází, říká Zbyněk Lamplot

Zaměstnanost v zemědělství klesla za 100 let ze 70 procent na 1,9 procenta. Přitom ještě v roce 2003 to bylo 11 procent. I to je výsledek rostoucí efektivity. Jenže nízká zaměstnanost je taky pastí, každého chybějícího, obzvlášť kvalifikovaného, pracovníka je těžké nahradit.

„Zemědělství potřebuje svoji revoluci 4.0. Umělou inteligenci a neuronové sítě. Balancujeme s jednou nohou nad propastí a v době velkého zrychlení se musíme s chemií naučit mířit, ne střílet naslepo, a ni