Dneska chce každý jíst BIO. Trh s takzvaně čistými potravinami tak v Evropě raketově vzrůstá

Ať už navštěvujete supermarkety nebo nakupujete v malých konzumech a večerkách, nepřekvapí vás regály s biopotravinami. Jistě, ve velkých městech jsou ty regály větší, naopak na vesnicích jsou možná lidé zvyklí si leccos vypěstovat a spoléhají na dary z vlastní zahrádky.

Tak či tak, lidem pomalu přestává být jedno, co jedí. Nechtějí do sebe a svých dětí dostávat zbytky pesticidů obsažené v potravinách. V některých evropských státech je trend kvalitních potravin možná ještě intenzivnější. Podle výzkumů se jen za posledních deset let rozrostl evropský trh s biopotravinami několikanásobně na desítky miliard Eur. Co toto číslo ale v reálu říká? Západní společnost se na jednu stranu odklonila od tradičního soužití s přírodou a stovky let prověřených pěstebních a chovných postupů. Na druhou stranu ale roste poptávka po kvalitních potravinách, zdravém způsobu života a především deklarování sociálního statutu, který toto všechno bude demonstrovat.

Vypěstovat rostlinu v bio kvalitě ale není nic jednoduchého. Tak, jak vzrůstá míra znečištění podzemních i povrchových vod a půdy, přímo úměrně roste i obtíž s pěstováním biopotravin v otevřené krajině. Podle aktuálních průzkumů jsou totiž pesticidy, případně nanoplasty, zasaženy prakticky všechny kontrolované půdní lokality a většina podzemních vod. Tedy i to jablko, co si vypěstujeme na vlastní zahrádce, ve vlastním sadu, není stoprocentně čisté, ať se snažíme sebevíc.

A tak ve stravě konzumujeme pesticidy, nanoplasty a jiné dobroty „prospěšné“ zdraví. A kdo ví, co to s námi v budoucnu udělá? Protože je toto téma relativně nové, tak i přes celosvětovou závažnost zatím není mnoho relevantních studií a výzkumů, které by určily důsledky pravidelné dávky, byť i stopového množství, koktejlu toxinů na lidský organismus. Řada významných odborníků se začíná přiklánět k názoru, že dopady jsou závažné, přestože jinak je vše v souladu s legislativou. Navíc, podle studií dokonce až 15 % biopotravin má v sobě nadlimitní obsah pesticidů. Takže ani samotné biopotraviny nemusí být v důsledku čisté, ať už jde o nechtěnou kontaminaci nebo záměrné falšování.

Co tedy s tím? Je to komplexní problém, který podle nás v Leaf Learn má řešení v postupném přecházení na precizní pěstování biopotravin v co nejčistší formě. Chceme pěstovat rostliny s příběhem, dobře jim rozumět a zajistit kontrolované prostředí bez cizorodých látek. Zatím jsme toho schopni jen v našich tzv. chytrých skříních, kde nám s pěstováním pomáhá umělá inteligence. Mým cílem je i nadále pracovat na tom, aby naše znalosti bylo v budoucnu možné rozšířit na větší plochy kontrolovaného zemědělství, třeba skleníky.

Zbyněk Lamplot